Jak si ubrat 10 let na vzhledu

Newspaper

Stopnout čas alespoň na deset let. Nemožné? Přestože zastavit stárnutí není v našich silách, odborníci na výživu přicházejí s receptem, díky kterému to přece jen jde. Jak tvrdí, stáří se nedá zvrátit, ale jen na chvíli oklamat. Toto je způsob, jak na to.

Vykřivování zad či hrbení z nesprávného sezení vyvolávají dojem, že jsme o něco starší než ve skutečnosti. Tyto faktory totiž působí v rámci celkového vzhledu člověka výrazně starší, než když stojíme vzpřímeně a sebevědomě. Správné držení těla i podle odborníků klame čas a ubírá nám nějaké ty roky. „Díky dobrému držení těla budeme vypadat výš, hubenější a mladší,“ vysvětluje odborník z přední newyorské ortopedické kliniky Gbolahan Okubadejo. Jak tvrdí, hodně času trávíme shrbení u počítače, chytrých telefonů nebo nad knihami. „Pokud vědomě zlepšíme držení svého těla budeme působit nejen mladší, ale přinese nám to i řadu zdravotních výhod,“ pokračuje. Kromě sebevědomí a vytváření dobrého osobního dojmu se tak můžeme zbavit bolesti zad a hlavy.

Mládí svědčí veselá tvář
Výborný trik jak okabátit věk je iv obyčejný úsměv. Zachmuřená a vážná tvář vyvolává u druhých lidí nepříjemné pocity a zároveň působí o něco starší než za jiných okolností. Podle členky Kolumbijské univerzity Sanam Hafeezové nám může úsměv ubrat až deset let na vizáži. „Usměvavé lidi vnímáme jakoby byli mladší ve srovnání s jejich skutečným věkem. Upřímný úsměv dodává tváři mladistvý vzhled. Když jsme šťastní, záříme. To je v protikladu s rozzlobeným vzezřením,“ říká odbornice. Radost, která se odráží v naší tváři, dokáže stejně potěšit i celkový zdravotní stav. Veselí lidé mají obecně větší užitek z uvolněných endorfinů, které se nazývají také hormony štěstí.

Roky ubírá i pevná a krásná pokožka
Přibližně kolem dvaceti pěti dochází k postupnému úbytku kolagenu. Jedná se o bílkovinu, která se podepisuje pod pružnost pokožky. K tomu, aby se v lidském těle tvořilo dostatek této látky, je třeba přijímat i potřebné množství vitamínu C. Podle lékařky z fakulty v Mount Sinai Debry Jaliman stárnutí kůže zpomaluje konzumace konkrétních druhů potravin s vysokým množstvím antioxidantů. Kromě vitamínu C k nim patří celá řada rostlinných barviv, flavonoidů. Antioxidanty zbavují tělo škodlivých látek, tedy takzvaných volných radikálů, které způsobují rychlejší stárnutí buněk. Výbornou volbou jsou proto borůvky, ostružiny, brusinky, ale také například málo používané granátové jablko. Naopak, vyhnout se je třeba zpracovaným potravinám a rychlému občerstvení. Největším nepřítelem ženské krásy je nadměrná konzumace cukru. Ten působí zánětlivě a také snižuje tvorbu zmíněného kolagenu.

Stárnutí z nedostatku nočního odpočinku
Kromě cvičení zařazujeme k přírodním omlazujícím „kúrám“ i obyčejný spánek. Jak tvrdí internistka Niket Sonpal z New Yorku, vlivy životního prostředí a slunečního záření způsobují rychlejší stárnutí kůže, a to zejména pokud máme nekvalitní spánek. „Slabý spánek může být příčinou jemných vrásek, oteklých očí a bledé pokožky. Všechny tyto faktory způsobují, že vypadáme starší,“ zdůrazňuje lékařka a dodává, že dobrý spánek není mýtus. „Tělo se během něj zregeneruje a přinese pro organismus řadu výhod a jednou z nich je to, že budete vypadat mladší.“

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora