Hledání práce po studiích nemusí být křest ohněm

Newspaper

Budete letos končit střední školu nebo vysokoškolské studium a vašim nejdůležitějším úkolem hned po studiích bude najít si svou první práci? Možná jste doteď chodili na brigády různého druhu. Možná jste absolvovali zajímavé praxe. I tyto činnosti se vám mohou nyní při hledání zaměstnání hodit a zúročit.

Zapracujte na povedeném životopise radí Personalistka.cz

Abyste sehnali dobré místo, je potřeba na zaměstnavatele, respektive personalisty zapůsobit. V životopise nesmí být chyby, musí být skvěle stylizován, mít hlavu a patu. Na internetu najdete spoustu vzorů, které můžete použít. Jen pozor, abyste si nevybrali některý, který používá drtivá většina žadatelů o zaměstnání. Je pak na první pohled patrný, že jste si psaní curriculum vitae značně ulehčili. Řešením je určité pasáže napsat svým způsobem.

Hledejte, kde se dá

Zaregistrujte se na Úřadě práce, kde si hned budete moci prohlédnout spoustu inzerátů. Možná vás alespoň jeden, dva zaujmou. Někdy už samotní personalisté u inzerátů uvádí, že je práce vhodná pro absolventy. Na tento typ zaměstnání se můžete zaměřit. Jde většinou o zaměstnání, která zvládne děla čerstvě vystudovaný mladý člověk, a díky němu získat svou první praxi. Např. pozice asistentka, operátorka, recepční a podobné.

Samozřejmě se zaměřte i na internetové nabídky na osvědčených pracovnách portálech Personalistka.cz, Abecedaprace.cz nebo 123jobs.cz. Denně se zde mění spousta inzerátů, je škoda plýtvat časem a prohlížet si je jen občas. Udělejte z hledání rutinu a ráno, když vstanete, nasnídejte se a projděte nové nabídky zaměstnání. Na ty zajímavé nabídky inzerce práce hned reagujte a do přílohy přibalujte váš životopis.

Nestyďte se a ptejte se, kudy chodíte

Při hledání práce vám může velmi pomoct osobní kontakt. Zajděte osobně na personální do firmy, kterou máte poblíž. Nebo do malé tiskárny, která se vám od mala líbí. Třeba vás překvapí a hned vás přijmou. Ptejte se i mezi svými známými a přáteli. Za to, že hledáte práci, se přece vůbec nemusíte stydět, je to naopak chvályhodné.

Nebuďte zklamaní, pokud se hned nezadaří. Ostatně vzít téměř jakoukoli práci pro získávání praxe a peněz, můžete vždy. A při ní se můžete dívat po zaměstnání – certifikace zaměstnavatelů, které bude přesně dle vašich představ.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora